Kouzlo betlémů štětcem Jiřího Škopka

místo

Muzeum Rumburk

trvá do

Vánoční výstava Kouzlo betlémů štětcem Jiřího Škopka pokračuje do 2. 2. 2019 dle uvedených otevíracích hodin na přiloženém plakátu.

Sobota před adventem je tradičně spojena s otevřením výstavy betlémů v muzeu, kdy své mistrovství představují současní řezbáři přímo v expozici. Nebylo tomu jinak ani letos.

Navzdory nepřízni počasí si opět návštěvnicky atraktivní akce své příznivce našla. Muzejní vernisáž letos přivítala téměř 200 návštěvníků. Výstava nesoucí název Kouzlo betlémů návštěvníky předvánočně naladila. Velký podíl na neopakovatelné atmosféře mají, jako vždy řezbáři, kteří obětavě představující svůj um.

Letos se slavnostního zahájení v muzeu zúčastnil i řezbář z Polska pan Krzysztof  Lis. Muzeum pokračuje v dobré tradici a věří, že si zachová přízeň veřejnosti i do budoucna.

Všichni přítomní vzpomněli zakladatelů této tradice – sběratele, řezbáře a znalce regionu Květoslava Stehlíka a řezbáře Jiřího Nykodýma. Jejich odchod je pro akce tohoto typu citelnou ztrátou. Vzpomnělo se také na Josefa Maštrlu z Varnsdorfu, kterému náhlá zdravotní indispozice vyžadující urgentní hospitalizaci zabránila účastnit se zahájení výstavy.

Muzeum děkuje všem svým věrným příznivcům a přeje poklidné prožití adventního času.